Evde doğal saç boyası nasıl yapılır: sarışınlar ve esmerler için ipuçları

Saçlar mağazadan satın alınan özel ürünler olmadan boyanabilir. ..

Çok az kişi saç renginin bozulması korkusuyla bu yöntemi kullanır. Doğal boyalar bitkisel bileşenler içeriyor ve pürüzsüz ve ipeksi saçlar için mükemmel salon rengini sağlayacak.

Pancar

Saçınızı güzel bir mor renk tonuyla kırmızıya boyamak için pancarı bal ve hindistancevizi yağıyla karıştırmanız gerekir. Bu karışım 60 dakika saçta bekletilmeli ve ardından yıkanmalıdır. Pancar suyu sadece saç tellerinizi renklendirmekle kalmayacak, aynı zamanda saç derisindeki kan dolaşımını da iyileştirecektir.

Havuç

A vitamini açısından zengin olan havuç saçlarınızı kalınlaştıracak ve sağlıklı saç uzamasını destekleyecektir. Aynı zamanda onlara güzel bir kırmızımsı-turuncu renk tonu da verebilir. Taze havuç suyunu hindistancevizi yağıyla karıştırıp 60 dakika bekletmeniz, ardından elma sirkesi ile durulamanız gerekir.

Papatya çayı

Taze demlenip soğutulan papatya çayı saç tellerinizin birkaç ton açılmasına yardımcı olacaktır. Çayı saçınıza yaklaşık 10 kez dökün, ardından 20 dakika bekletin ve soğuk suyla durulayın.

Kahve

Doğal kahve, saçları birkaç ton koyulaştırabilir ve hatta gri saçları bile gizleyebilir. Koyu kahveyi demleyin ve kahve telvesi ve saç kremi ile karıştırın. Saçınıza uygulayıp 1 saat bekledikten sonra durulayın.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir